gallery/keyboard
gallery/i
RESEARCH FOR MARKETING

Farklı SES gruplarından oluşan deneklerler yapılan taramalarda, kişisel temizlik ürünlerinin kullanımı incelenmektedir.İlk aşaması kantitatif olarak yapılacak ve  500 denek üzerinde anket formu uygulanacak. İkinci aşamada ise birebir görüşmeler ve ürün testleri yapılacak, 3 aşama da ise focus gruplarla derinlemesine görüşmeler ypılacak.

gallery/ofisortami-20162001074700696
türkiye'deki bağımsız araştırma
 
partneriniz

16- 24 yaş arası gençler üzerinde yapılacak araştırmanın 6 il de 400 denekten oluşan anket aşaması tamamlanmış,, bu anketlerin değerlendirilmesinden sonra anket yapılan illerde, birebir görüşmeler yapılacaktır.

Devamında ise bu merkezlerde 8 er denekten oluşan 4 ile 10 grup ile focus görüşmeler gerçekleştirilecek.

B ve C sınıfı araçlar üzerinde gerçekleştirlecek kantitatif ve kalitatif aşaması olacak bir araştırma.

2010-2013 arası 2. el arac alanlar ve 2013-2016 arası 1. el araç alanlar üzerinde gerçekleştirilecek araştırmada İstanbul Ankara ve İzmir de 500 anketle ilk aşaması yapılacak. 

DEVAM EDEN PROJELER

ŞAMPUAN KULLANIM ALIŞKANLIĞI

İNTERNET BAĞIMLILIĞI

OTOMOTIV KULLANIM ALIŞKANLIĞI

İSTANBUL ORGANİK PAZAR ARAŞTIRMASI

FERİKÖY PAZARI

FERİKÖY PAZARI

KASTAMONU PAZARI

KADIKÖY ÖZGÜRLÜK PARKI

KARTAL PAZARI

Yeni mağaza açılışından önce belirlenen aday adreslerde hafta sonu ve hafta içi olmak üzere 4 gün 12 saat yaya sayımı hafta içi 08:00 / 20:00, hafta sonları 09:00 / 21:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Sayımlar, saat başı noktadan geçen kadın erkek olarak sayılmakta ve her gün hava durumu ve saat saat hava değişimleri ve yaya akışı etkileyecek aktiviteler kaydedilmektedir. Sonuçlar, excel raporla ortalamalar alınarak sunulmaktadır. Ek olarak saha araştırma raporu da verilmektedir. Ayrıca, bu gözlemler gün gün videolarla da desteklenmektedir.

Bu çalışmalar İstanbul için 2 gün öncesinden saha organizasyonu yapılırken, İstanbul dışı için 1 hafta içinde gerçekleştirilmektedir.

YAYA VE TRAFİK SAYIMLARI

gallery/yaya sayim